KOWEZiU dla gimnazjalistów

Nadszedł gorący czas dla gimnazjalistów – muszą podjąć decyzję o wyborze dalszej ścieżki kształcenia. Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej ma szereg zasobów, które mogą pomóc młodym ludziom. Rekomendujemy technika i szkoły zawodowe. Pokazujemy, na czym polega praca w danym zawodzie, jak określić swoje predyspozycje, gdzie szukać szkoły dla siebie w najbliższej okolicy itp.

 

Polecamy:

 • Informator o zawodach szkolnictwa zawodowego
  Okładka Informator o zawodach szkolnictwa zawodowego Każdy zawód opisany jest na osobnej karcie zawodu.Karta zawodu zawiera:
  – wszystkie kwalifikacje wyodrębnione w zawodzie, czyli wszystkie kwalifikacje, które trzeba uzyskać, żeby wykonywać dany zawód;
  – informacje dotyczące charakteru pracy, warunków pracy, możliwości kontynuacji nauki i rozwoju kariery w danym zawodzie.

 

 • Portal doradztwo zawodowe www.doradztwo.koweziu.edu.pl. W zakładce Wybieram zawód można znaleźć informacje o zawodach, które można zdobyć w technikach, zasadniczych szkołach zawodowych i szkołach policealnych. W zakładce Gdzie znajdę pomoc – informacje o instytucjach, które prowadzą usługi z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego. Zakładka Wyklikaj szkołę zawodową to mapa szkół zawodowych stworzona  po to, by gimnazjaliści i ich rodzice mieli szansę poznać ofertę szkół zawodowych działających w ich okolicy.

 

 

 

 

 1. Zawody obszaru medyczno-społecznego – czy to dla mnie?
 2. Zawody rolniczo-leśne z ochroną środowiska – czy to dla mnie?
 3. Jak wydobyć talent i uruchomić karierę – o zawodach obszaru mechanicznego. Część I
 4. Zawody administracyjne i usługowe. Część I
 5. Zawody elektryczno-elektroniczne – czy to dla mnie?
 6. Zawody z obszaru turystyczno-gastronomicznego – czy to dla mnie
 7. Zawody artystyczne – czy to dla mnie?
 8. Kariera znaczy „droga”. Zbuduj ją z nami!
 9. Jak wydobyć talent i uruchomić karierę – o zawodach obszaru mechanicznego. Część II
 10. Zawody administracyjne i usługowe. Część II

 

Dodaj komentarz